Male - hlavní město

Kromě atolu představuje Male také hlavní město souostroví Maledivy. Budete-li poblíž, zvolte ho jako cíl vašeho výletu.


Maledivy zájezdy


Male bylo vyhlášené hlavním městem roku 1965, ve kterém ostrovy získaly nezávislost. Město díky své zeleni vypadá velmi hezky. Spočinete-li tu, nezapomeňte navštívit některé památky. Najdete tu např. Sultánův palác, který pochází z 20. let 19. století a je vystavěn v arabském stylu. Dnes je v budově muzeum.


Kromě toho je v Male 35 minaret a mešit. Hlavní mešitou je tzv. Páteční. Je skutečně nádherná. Pětkrát denně se tu vyzvání k modlitbě. Prohlédněte si také krásně vyzdobenou bránu vedoucí k mauzoleu Adbul Barachatula Babary.


Budete-li se ve městě pohybovat navečer, nezapomeňte navštívit rybí trh, který se každý den rozprostírá na nábřeží. Nedaleko nábřeží také najdete obchodní centrum města. Je v ulicích Amir Ahmeda a Madžili Magu.


Male postihla roku 2004 katastrofa v podobě tsunami. Potopila dvě třetiny města.


Doporučujeme navštívit také Egypt dovolená. Egypt dovolená. Exotické Thajsko dovolená je sice dražší, ale dovolená je tam k nezaplacení. Za zmínku rozhodně stojí také Itálie dovolená nebo stále oblíbenější Turecko dovolená. Dovolená Thajsko nebo Řecko dovolená. Na poslední chvíli se slevou Maledivy last minute na cklub.cz.