Počasí

Maledivy se rozkládají na rovníku, a to výrazně ovlivňuje počasí, které tu je. Podnebí je tu tropicky teplé a po celý rok se tu můžete těšit na příjemné letní teploty, které jsou stabilní a v průměru dosahují 27 - 30oC. V noci teploty klesají jen o několik stupňů. Příjemná je i teplota moře, která se pohybuje kolem 27oC po celý rok.


Maledivy zájezdy


Konstantně vysoké teploty vám umožňují vycestovat na Maledivy i v zimních měsících, které jsou v Čechách často úmorné a vy jistě během nich zatoužíte po několika příjemně teplých dnech.


Na Maledivách je také poměrně velká vlhkost vzduchu. Se srážkami se zde setkáte od května do září. Způsobují je monzunové větry, konkrétně jihozápadní a severovýchodní monzuny. S nějakým tím tropickým deštíkem počítejte také v období listopad - duben. Průměrně na území Malediv spadne 2 500 - 3 750 mm srážek ročně. Nejvíce prší na jihu Malediv a v jeho centrálním území.


Doporučujeme navštívit také Egypt dovolená. Egypt dovolená. Exotické Thajsko dovolená je sice dražší, ale dovolená je tam k nezaplacení. Za zmínku rozhodně stojí také Itálie dovolená nebo stále oblíbenější Turecko dovolená. Dovolená Thajsko nebo Řecko dovolená. Na poslední chvíli se slevou Maledivy last minute na cklub.cz.